Grzejnik z nadrukiem sunset

Nowy produkt

Szklano-ceramiczne grzejniki to pomysł na ogrzewanie, które będzie także dekoracją i elementem wystroju wnętrza. W wyjątkowy sposób łączą nowoczesną technologię z elegancją i designem. Wybierz jedną z grafik dostępnych na stronie lub prześlij nam swoje zdjęcie.

More details

Grzejnik szklany na podczerwień z nadrukiem sunset

Szklano-ceramiczne grzejniki to pomysł na ogrzewanie, które będzie także dekoracją i elementem wystroju wnętrza. Nasze panele wyróżnia elegancki wygląd i możliwość wykonania indywidualnego nadruku na powierzchni grzejnika. Grzejniki wykonane są z hartowanego szkła, pod którym umieszczona jest cienka kabelkowa mata grzewcza. Całość jest bardzo cienka i jednocześnie trwała. Grubość grzejnika to zaledwie 8mm. Po zawieszeniu na ścianie wyglądają jak nowoczesny obraz na szkle i tylko emitowane ciepło zdradza funkcję grzania.

Grzejniki to szeroka możliwość personalizacji, czyli nadania im niepowtarzalnego wyglądu. Od Ciebie zależy jaki obraz umieścisz na swoim grzejniku.

Możesz wybrać jedną z grafik dostępnych na stronie lub przesłać nam swoje zdjęcie.

Kadr obrazu na grzejniku może się różnić w zależności od rozmiaru grzejnika. Każdorazowo jest ustalany po zamówieniu i przesyłany do akceptacji Klienta.

Czas realizacji:

Na produkcję grzejnika potrzebujemy ok. 21-28 dni roboczych. Grzejniki z nadrukiem wykonywane są na indywidualne zamówienie w oparciu o podane przez Ciebie parametry, czyli wybór grafiki, wielkość i rodzaj grzejnika.

Dlaczego warto wybrać szklane grzejniki na podczerwień:

 • Wyjątkowy design – nowoczesny i elegancki wygląd oraz możliwość wyboru własnej grafiki
 • Unikalna technologia grzania – oparta na transmisji ciepła przez nono włókna węglowe wbudowane w cienkiej macie grzewczej pod powierzchnią szkła
 • Ekonomiczne ogrzewanie - technologia podczerwieni jest znacznie bardziej wydajna i oszczędna w porównaniu do ogrzewania elektrycznego, a nawet i gazowego. Grzejniki pracują w dwóch trybach pracy – podstawowym 80 st.C lub ekonomicznym 40 st.C
 • Bezpieczne dla zdrowia – nie wysusza powietrza oraz nie podnosi kurzu. Podczerwień równomiernie nagrzewa całą przestrzeń, nie wysusza powietrza, nie wypala tlenu i ogranicza proces cyrkulacji powietrza i tzw. efektu „zimnych stóp”. Ogrzewanie podczerwienią jest przyjazne dla osób z alergią.
 • Dostępne w wersji gładkiej lub łazienkowej – wersja łazienkowa wyposażona jest dodatkowo w stalowe uchwyty np. na ręczniki
 • Podstawowe lub dodatkowe ogrzewanie - możliwość podłączenia do termostatu i systemu inteligentnego domu. Są znakomitym rozwiązaniem do ogrzewania łazienki oraz pomieszczeń, w których brakuje instalacji grzewczej.
 • Zapobiegają wilgoci i grzybom – ściany w pomieszczeniach ogrzewanych podczerwienią są nagrzane na całej powierzchni i pozostają suche
 • Prosty montaż – grzejnik montuje się na ścianie przy pomocy czterech uchwytów dystansujących, które odsuwają obraz od ściany ok 1cm.
 • Nie wymagają serwisowania
 • 2 lata gwarancji

Ogrzewania podczerwienią - jak to działa?

Ciepło emitowane przez grzejniki działa bardzo podobnie jak promienie słoneczne, które równomiernie ogrzewają całą powierzchnię oraz przedmioty. Energia podczerwieni to po prostu energia promieniowania przemieszczająca się w postaci fal elektromagnetycznych. Proces ogrzewania podczerwienią polega na wykorzystaniu odbicia, załamania, skupienia i pochłaniania tych fal. Fale podczerwone emitowane przez nasze grzejniki ogrzewają powietrze oraz przekazują ciepło, które następnie akumuluje się w ścianach, podłodze, suficie oraz meblach stojących w pomieszczeniu. To właśnie efekt wtórnego oddawania ciepła wpływa na dłuższe zatrzymywanie oraz równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Jednocześnie sprawia, że grzejniki na podczerwień są ekonomiczne i znacznie bardziej wydajne od tradycyjnych grzejników elektrycznych lub gazowych. Pomieszczenia nagrzewają się na całej powierzchni, pozostają suche, eliminując problem z wilgocią i grzybem.

Ogrzewanie na podczerwień i gazowe

Ekonomiczne ogrzewanie

Przy braku gwałtownej cyrkulacji powietrza temperatura w całym pomieszczeniu jest wyrównana i różnica temperatur między warstwami powietrza nie przekracza 2°C. Pozwala to na ograniczenie zapotrzebowania energetycznego do 20% w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi. Dzięki wykorzystaniu w tej metodzie szczególnej długości fal podczerwieni uzyskujemy efekt identyczny z odczuwaniem wpływu promieni słonecznych. Komfort polega na tym, że temperatura odczuwalna przez człowieka jest wyższa niż rzeczywista temperatura powietrza w pomieszczeniu, a więc analogicznie jak stojąc w słońcu w zimny dzień.

Ciepło odczuwane jest prawie natychmiast po uruchomieniu grzejnika, ponieważ nie potrzebuje on czasu na rozgrzanie. Ponadto dzięki akumulowaniu ciepła w ścianach lub przedmiotach będących w zasięgu panelu w trakcie jego działania a następnie oddawaniu go do pomieszczenia, możemy zredukować częstotliwość włączania panelu i tym samym zaoszczędzić kolejną porcję energii. W tym celu warto połączyć panele z termostatem lub system inteligentnego domu. Urządzenia wykorzystujące promieniowanie podczerwieni charakteryzują się niższym zużyciem energii w porównaniu do mat elektrycznych lub tradycyjnego ogrzewania podłogowego wykorzystującego wężownice z cieczą grzewczą. Miesięczne koszty ogrzewania Glass nie przekraczają tych wykazywanych przy ogrzewaniu gazowym.

Montaż paneli jest szybki, prosty, nie wymaga drogich i skomplikowanych instalacji oraz wykazuje brak ingerencji w budynek. Elementy instalacji na podczerwień charakteryzują się ponadto bardzo długą żywotnością i nie wymagają kosztownych serwisów i przeglądów.

Grzejnik na podczerwień ogrzewa całe otoczenie


Zdrowe i ekologiczne rozwiązanie

Ogrzewanie podczerwienią pozwala na obniżenie temperatury o ok. 2 st.C bez spadku komfortu termicznego. Podnosi wilgotność w pomieszczeniu, dzięki czemu nie wysychają błony śluzowe, co z kolei ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i odporność. Grzejniki niemal całkowicie redukują cyrkulację powietrza i minimalizują wzbijanie i przemieszczanie się kurzu. Jest to szczególnie ważne dla osób z alergią lub uczulonych na kurz.

Promieniowanie podczerwone zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów - promieniowanie jest pochłaniane przez przegrody budowlane, dzięki czemu są ciepłe i suche. Promieniowanie dalekiej podczerwieni oddziałując na nas powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych poprzez przenikanie przez skórę do tkanek podskórnych. W rezultacie usprawnia ono obieg krwi a wyprodukowane ciepło pomaga usuwać toksyny i zbędne produkty przemiany materii z naszego organizmu. Promieniowanie podczerwone ponadto jonizuje ujemnie powietrze, dzięki czemu wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

Dostępne rozmiary i moc grzejników:

RozmiarMocGrzejnik gładkiGrzejnik łazienkowy
60x60 cm400/200 WX
70x50 cm400/200 WXX
100x50 cm500/250 WXX
100x60 cm650/325 WX
120x60 cm800/400 WX

Specyfikacja techniczna:

 • Temperatura powierzchni: max. 80 +/-5 st.C
 • Zużycie energii: 200-800 W
 • Zasilanie: 230 V
 • Waga: 6-12 kg
 • Opinie
 • Napisz opinię

  Grzejnik z nadrukiem sunset

  Grzejnik z nadrukiem sunset

  Szklano-ceramiczne grzejniki to pomysł na ogrzewanie, które będzie także dekoracją i elementem wystroju wnętrza. W wyjątkowy sposób łączą nowoczesną technologię z elegancją i designem. Wybierz jedną z grafik dostępnych na stronie lub prześlij nam swoje zdjęcie.

  30 innych produktów w tej samej kategorii: